Ezeket az exponenciális, logaritmusos egyenleteket hogyan kell megoldani?


Többivel boldogultam, de ezek nem mentek.


[link]



2014. nov. 22. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

az elsőnél x=1, az elég egyszerű, x az (1/2)-iken = x az (1/2) és ez az x-ediken

tehát x az 1/2-iken = x az (x/2)-iken

exponenciális függvény monotonitása miatt:

1/2 = x/2

x =1

2014. nov. 22. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:
a hármasnál x=3, le kell szedni a log-os kitevőket, de nem emlékszem, hogy arra mi a szabály, rég volt már az érettségi. de x=3-mal kijön
2014. nov. 22. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
másodiknál x=2, ez is ránézésre látszik, de levezetni nem tudom, nem emlékszem a logos szabályokra.
2014. nov. 22. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
negyediknek szerintme nincs megoldása. a gyökjel alatt nem lehet negatív szám, tehát sz egyből két nagyon kicsi 0 és 1 közötti számot kell kivonni tehát az is egy törtszám 0 és 1 között. viszont úgy látom, hogy a baloldal ebben az esetben 1 és 3 között lesz, a jobb oldal első tagja pedig 2 és 3 között, és a jobb oldali mindig nagyobb a bal oldalinál, de a gyök alatti kicsi pozitív szám nem lehet negatív, ezért a jobb oldal mindig nagyobb lesz a balnál
2014. nov. 22. 18:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. nov. 22. 20:29