Egy továbbképzés hossza exponenciális valószínűségi változó, várható értéke 25 óra, ha 40 órája ülünk rajta, mi a valószínűsége, hogy még 20 órát fog tartani?


2015. márc. 9. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Jelöljük kszi-vel a kérdéses v. változót, és lamdával a szóban forgó exp. eloszlásfüggvény paraméterét. Mivel E(kszi)=25=1/lambda. Ezért lambda=1/25. Felhasználva a folyt. v.v-re vonatkozó P(a<=kszi<b)=F(b)-F(a) tételt, kapjuk, hogy a=40 és b=60 és F(x):= 1 - e^(- x/25) esetén F(60)-F(40)=0,1111. Sz. Gy.
2015. márc. 9. 20:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 9. 22:04