Valaki segítene hol rontottam el? -18+-√18^2-4x1x45/2= x1=3 és x2=15 jött ki de a megoldás -3;7?

2016. márc. 20. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ott rontod el, hogy amit felírtál, annak köze nincs az egyenlethez. Miért -18, 18^2 és 4*1*45 van, amikor b=-4 és c=-21?
2016. márc. 20. 16:08
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsi elnéztem, -4+-√4^2-4x1x(-21)/2 ?
2016. márc. 20. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert az elején 4-nek kell lennie, nem -4-nek.
2016. márc. 20. 17:06
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, csak nem értem akkor a 21-et miért minusszal kell írni?
2016. márc. 20. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert a tétel azt mondja ki, hogy az ax^2+bx+c=0 alakú egyenlet megoldóképlete az, ami, viszont itt most x^2-4x-21=0 egyenlet van, erre ugye így magában nem lehet használni a képletet, csak ha (ekvivalensen) átalakítjuk:


x^2+(-4)x+(-21)=0, emiatt lesz b=-4 és c=-21.

2016. márc. 20. 17:28