Segítene valaki? Nagyon nem megy. Oldja meg az egyenletet a természetes számok halmazán! Gyök alatt 2x-1=3.


A negatív kritikákat és az ócsárolást légyszí mellőzzétek. Kérlek segítsen valaki! Nem tudom hogyan kéne ezeket a feladatokat megoldani. Elmagyarázná és levezetné nekem valaki?

1.) Oldja meg az egyenletet a természetes számok halmazán! gyök alatt 2x-1=3

2.) Összekeverünk 3 liter 15%-os és 5 liter 20%-os sóoldatot. Hány %-os lesz a keverék?

3.) Mekkora a területe annak a háromszögnek, melynek egyik oldala 32 cm, a rajta fekvő szögek pedig 43,7° és 67,2°-osak?

4.) Oldja meg a következő egyenletrendszert a racionális számpárok halmazán!

2x-3y=5

4x+y=8

5.) Mennyi a valószínűsége annak, hogy ha egy pénzérmét háromszor egymás után feldobunk, mind a háromszor írást kapunk?

6.) Mi az alábbi kifejezések értelmezési tartománya?

a.) 1/sinx-1; b.) gyökalatt 4x-8

7.) Egy bank 8%-os kamatot ad évente. Mennyi pénzt tegyünk be, hogy 10 év elteltével 2 000 000 Ft-unk legyen?

8.) Oldja meg az egyenlőtlenséget a valós számok halmazán!

4x-1/(osztva az egész)6+2x kisebb v. egyenlő mint 0

9.) Adottak egy háromszög csúcsainak koordinátái. Határozd meg a kerületét! A(7;-3); B(2;); C(4;9)

10.) Ey brigád egy bizonyos munkát 7 nap alatt végez el, egy másik brigád 6 nap alatt. Mennyi idő alatt lesznek kész, ha mindkét brigád dolgozik?

11.) Határozd meg a 3960 és az 5670 legkisebb közös többszörösét!

12.) Oldja meg az egyenletet a pozitív egész számok halmazán!

x/x+4 plusz x/x-4 = 5egész 5/9



2015. jún. 2. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

11 feladat megoldása:


3960


3 2

2 ·3 ·5·11


5670


4

2·3 ·5·7


GCD(3960, 5670)


90


2

2·3 ·5


LCM(3960, 5670)


3 4

2 ·3 ·5·7·11


--------------------------------- Sz. Gy.

2015. jún. 2. 23:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyök alatt 2X+1=3

Először is ki kell kötni, hogy a gyökjel alatt NEM lehet negatív szám: 2X+1#0=>X#-1/2

Miután ez megvolt, négyzetre emeled mindkét oldalt. Ekkor eltűnik a gyökjel: 2X+1=9. Ezután úgy rendezed az egyenletet, hogy az egyik oldalon a változó, a másik oldalon egy szám legyen: 2X=10. Innen X=5. Az alaphalmaz a természetes számok halmaza volt, és az 5 természetes szám, tehát megoldása a feladatnak.

2016. jún. 26. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

2. feladat: keverési egyenlet

3*15+5*20=(3+5)X

45+100=8X

145=8X/:8

X=18,125~18%


Tehát a keverék 18%-os lett. Ha valamit nem jól csináltam, akkor sorry!

2016. jún. 26. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:

2X-3y=5

4X+y=8


A 2. egyenletből kifejezed y-t: y=8-4X

Ezt behelyettesíted az 1.-be:

2X-3(8-4X)=5

A zárójel felbontása és az egyenlet rendezése után:

14X=29, innen X=29/14.

A kapott X értéket behelyettesíted a 2. egyenletbe:

y=8-4(29/14), innen y=-2/7

2016. jún. 26. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
A 9. feladatnál a B pont második koordinátája hiányzik!!!
2016. jún. 26. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
nem ismered a gyök és hatványok ASCII jelölését, és a kitevőknek, gyököknek eleje és vége van, amit nem jelzel. Nem mindegy, hogy hol a vége, mert rögtön más is lesz a feladat
2022. nov. 10. 13:58