Feladat megoldás? Határozd meg annak valószínűségét, hogy a háromjegyü természetes számok halmazából kiválasztott számnak pontosan két egyenlő számjegye legyen.

2015. febr. 11. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Összes eset: 9*10*10=900


Kedvező eset: sokkal egyszerűbb azt kiszámolni, hogy mikor lesz 3 különböző számjegye vagy 3 egyenlő (más eset nincs, csak ez a 3). Tehát ha ezeket kiszámoljuk, akkor csak le kell vonnunk az összes esetből.


Mind különbözik: 9*9*8=648

Mind azonos: 9*1*1=9


Tehát a kedvező esetek száma: 900-648-9=243


Tehát a valószínűség: 243/900=27/100=0,27=27%.

2015. febr. 11. 14:54