2015. febr. 11. 13:55
1/1 anonim válasza:
Összes eset: 9*10*10=900
Kedvező eset: sokkal egyszerűbb azt kiszámolni, hogy mikor lesz 3 különböző számjegye vagy 3 egyenlő (más eset nincs, csak ez a 3). Tehát ha ezeket kiszámoljuk, akkor csak le kell vonnunk az összes esetből.
Mind különbözik: 9*9*8=648
Mind azonos: 9*1*1=9
Tehát a kedvező esetek száma: 900-648-9=243
Tehát a valószínűség: 243/900=27/100=0,27=27%.