Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy véletlenszerűen kiválasztott négyjegyű természetes szám nagyobb legyen, mint 6999?

2011. márc. 22. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

1000-től 9999-ig összesen 9000 darab számjegy van.

7000-től (mert 6999-nél nagyobbnak kell lennie) 9999-ig pedig 3000 darab szám.

Valószínűség: kedvező / összes = 3000/9000 = 1/3

2011. márc. 22. 17:59