2011. márc. 26. 17:26
1/5 anonim válasza:
melyik része nem megy?
- 200nak nem tudod kiszámolni a 25%-át
- esetleg az 1/5-ét
- vagy annak nem tudod a felét venni?
2/5 anonim válasza:
Tehát tudjuk h 200 gumicukink van ebből 70 a piros 40 a zöld 20 sárga és 70 kék. Alulra( a tört jel alá) mindig az összes esett száma kell jelen esetben a 200 alatt az 1 ami ugye 200 felülre pedig a kedvező esetek száma kell ami jelen esetben 70 alatt az egy azaz 70 tehát a megoldás hogy P= 70/100 azaz 0,7 a valószínűség. (Ha hibáztam,elszámoltam vmit javítsatok ki:) )
3/5 Tinker Bell válasza:
Piros: 70 db
Zöld: 40 db
Sárga: 20 db
Kék: 70 db
És már csak be kell helyettesítened a képletbe.
4/5 anonim válasza:
70 piros
40 zöld
20 sárga
70 kék
70/200=0,35=35%
5/5 anonim válasza:
2. majdnem jó, csak az összes eset 200 és nem 100. Tehát: 70/200 = 0,35 tehát 35%