Egy zacskóban 200 db gumicukor van. A cukrok 35%-a piros,1/5 része zöld, és feleannyi sárga van, mint zöld. A maradék cukrok mindegyike kék. Mennyi a valószínűsége, hogy egy véletlenszerűen kiválasztott gumicukor éppen kék színű?

2011. márc. 26. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

melyik része nem megy?

- 200nak nem tudod kiszámolni a 25%-át

- esetleg az 1/5-ét

- vagy annak nem tudod a felét venni?

2011. márc. 26. 17:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehát tudjuk h 200 gumicukink van ebből 70 a piros 40 a zöld 20 sárga és 70 kék. Alulra( a tört jel alá) mindig az összes esett száma kell jelen esetben a 200 alatt az 1 ami ugye 200 felülre pedig a kedvező esetek száma kell ami jelen esetben 70 alatt az egy azaz 70 tehát a megoldás hogy P= 70/100 azaz 0,7 a valószínűség. (Ha hibáztam,elszámoltam vmit javítsatok ki:) )
2011. márc. 26. 17:42
 3/5 Tinker Bell ***** válasza:

Piros: 70 db

Zöld: 40 db

Sárga: 20 db

Kék: 70 db


És már csak be kell helyettesítened a képletbe.

2011. márc. 26. 17:43
 4/5 anonim válasza:

70 piros

40 zöld

20 sárga

70 kék

70/200=0,35=35%

2011. márc. 26. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:
2. majdnem jó, csak az összes eset 200 és nem 100. Tehát: 70/200 = 0,35 tehát 35%
2011. márc. 26. 17:51