Segít valaki? 1. oldja meg az egyenletet a valós számok halmazán 4^x=2^x+1 2. írja fel az A (3;1) és B (9;5) pontokon áthaladó egyenes egyenletét


kérlek, nagyon fontos lenne, ha valaki megoldaná nekem.(levezetve) nagyon megköszönném!!!!!!! ha párat leírtok már az is jó!! szorgalmi és nagyon sokat dobna az átlagomon!!

3. Egy egyenlő oldalú háromszög egyik szögfelezőjének hossza 5 cm. Adja meg a háromszög kerületét és területét.

4. oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán: 4^x=2^x+1

5. írja fel az A (3;1) és B (9;5) pontokon áthaladó egyenes egyenletét. 6. oldja meg az alábbi egyenleteket a valós számok halmazán lg (x-3) =3 7. egy derékszögű háromszög befogóinak hossza 5 cm és 12 cm. Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság? 8. írja át a tízes számrendszerben adott 137 számot kettes számrendszerbe. 9. oldja meg az alábbi egyenlőtlenséget a valós számok halmazán. : -4x^2+3x+1>0 10. egy egyenes körkúp sugara 5cm, alkotója 7cm. Mekkora a térfogata? 11. adott a következő számsokaság 2; 3;5;5;a. Tudjuk hogy a számsokaság mediánja 4. melyik számot jelöli a? 12. mekkora sugarú kör írható egy 12 cm oldalú szabályos ötszög köré?



2015. jún. 2. 07:59
 1/10 Bugya Péter ***** válasza:

1.

4=2^2

2^2x=2^x+1

2x=x+1 /-x

x=1

2015. jún. 2. 08:47
 2/10 Bugya Péter ***** válasza:

2.

irányvektora: v(6;4) AB:X2-X-;y2-y1

normálvektora: n(4;-6) AB:y2-y1;x1-x2


4x-6y=0

2015. jún. 2. 09:10
 3/10 Bugya Péter ***** válasza:
3. Az egyenlő oldalú háromszögről jó tudni, hogy minden szöge egyenlő. Azaz ha a háromszög szögeinek az összege 180, akkor az egyik szöge 180/3=60 fok. Ha húzunk egy szögfelezőt, akkor két háromszöget kapunk. Mivel szögfelező, ezért mindkét háromszögben lesz egy 30 fokos szög meg egy 60 fokos. Megint csak kivonva a 180-ból észrevehetjük, hogy derékszögű háromszöget kaptunk. Mivel ennek a derékszögű háromszögnek ismerjük az egyik oldalát és a szögeit, felírhatjuk, hogy cos60=5/x, ahol x a 30 fokos szöggel szembelevő befogó. Ugyan ezeket a szám1tásokat elvégezheted a másik derékszögű háromszögben is, viszont észreveheted, hogy egy egyenlő oldalú háromszögben a szögfelező egyben oldalfelező is. Így a fent kapott eredményt megszorzod kettővel és meg is kaptad az alap méretét. Mivel a magasság adott (5cm) az alapot kiszámoltad, használhatod a területképletet, miszerint T=(alap*magasság)/2
2015. jún. 2. 09:12
 4/10 Bugya Péter ***** válasza:
4=1 feladat
2015. jún. 2. 09:13
 5/10 Bugya Péter ***** válasza:

5.=2 feladat

irányvektora: v(6;4) AB:X2-X-;y2-y1

normálvektora: n(4;-6) AB:y2-y1;x1-x2

4x-6y=0

2015. jún. 2. 09:15
 6/10 Bugya Péter ***** válasza:

6.

10^3=x-3

1000=x-3

x=1003

2015. jún. 2. 09:16
 7/10 Bugya Péter ***** válasza:

7.

m = ab/c

képletbe behelyettesíted a

c = √(a² + b²)

értéket (átfogó), akkor lesz

m = ab/√(a² + b²)

Mindkét oldalt négyzetre emelve

m² = a²b²/(a ² + b²)

Mindkét oldal reciprokát véve

1/m² = (a² + b²)/a²b²

A jobb oldalon tagonként elvégezve az osztást, az

1/m² = 1/a² + 1/b²

2015. jún. 2. 09:25
 8/10 Bugya Péter ***** válasza:

7. Pitagorasz tétel

a^2+b^2=c^2

25+144=c^2

c=13

2015. jún. 2. 09:29
 9/10 Bugya Péter ***** válasza:

7.

A magasság a két szomszédos oldal arányában osztja ketté az átfogót, tehát 5x+12x=13 x=13/17

5x=65/17 cm

12x=156/17cm

A magasságvonal létrehoz még két derékszögű háromszöget a háromszög belsejében, én most mondjuk a kisebbikkel fogok számolni.

Egyik oldala a, ami a magasságvonal hossza.

Másik oldala 65/17 cm.

Az átfogó pedig a kisebbik befogó, tehát 5 cm.

2015. jún. 2. 09:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 1. Feladat helyes megoldása:

y=2^x

Ekkor az egyenlet:


y^2-y-1=0

y=(1+-√5)/2


y=2^x

log(2,y)=x

x_1=log(2,(1+√5)/2)=0.6942419136

x_2=log(2,(1-√5)/2)=-0.06942419136+4.53236014186i

2015. jún. 3. 18:42