Köszönöm.2015. aug. 21. 15:55
1/2 anonim válasza:
felbontjuk a zárójelet és rendezzük egy oldalra
4x+1=-1-4x
8x=-2
-2/8=x
2/2 anonim válasza:
ez a lényeg igazából a műveleti sorrend
[2*(2x+1)]-1= +1[-2*(1+2x)]
minden tagot minden taggal a szorzásnál azt annyi...