Valós számok halmazán hogy lehet megoldani ezt az egyenletet 2 (2x+1) -1 = 1-2 (1+2x)? Nincs ötletem hogy hogy lehetne.

Köszönöm.
2015. aug. 21. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

felbontjuk a zárójelet és rendezzük egy oldalra


4x+1=-1-4x

8x=-2

-2/8=x

2015. aug. 21. 16:14
 2/2 anonim ***** válasza:

ez a lényeg igazából a műveleti sorrend

[2*(2x+1)]-1= +1[-2*(1+2x)]


minden tagot minden taggal a szorzásnál azt annyi...

2015. aug. 21. 16:17