Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? Kérlek vezesse le nekem valaki! Köszönöm.2015. jún. 1. 15:17
1/3 anonim válasza:
x + 4/3 = 2x + 1/2 x
Először a jobb oldalon rendezzük az x-eket:
x + 4/3 = 5/2 x
Majd egy oldalra rendezzük az x-eket:
4/3= 3/2 x ---> leosztok 3/2-del, de törtet úgy kell osztani,h a reciprokával szorzok, tehát:
4/3 . 2/3 = x
8/9 = x
2/3 anonim válasza:
bocs, most láttam,h félrenéztem az egyenletedet, egy másodfokú lesz, mindjárt leírom
3/3 anonim válasza:
x+ 4/3 = 2x + 1/x /.x
x(a négyzeten) + 4/3 x + 2x(az x a négyzetenvan) + 1
rendezzük egy oldalra:
0= x(a négyzeten) - 4/3x +1
a b c
most jön a másodfokú egyenlet megoldóképlete: [link]
A gyök alatt mínusz jön ki, így szerintem a megoldás az,h nincs megoldása.