Segít valaki? oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenletet x+4/3=2x+1/x Hogyan kell?

Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? Kérlek vezesse le nekem valaki! Köszönöm.

2015. jún. 1. 15:17
 1/3 anonim válasza:

x + 4/3 = 2x + 1/2 x


Először a jobb oldalon rendezzük az x-eket:

x + 4/3 = 5/2 x

Majd egy oldalra rendezzük az x-eket:

4/3= 3/2 x ---> leosztok 3/2-del, de törtet úgy kell osztani,h a reciprokával szorzok, tehát:

4/3 . 2/3 = x

8/9 = x

2015. jún. 1. 15:33
 2/3 anonim válasza:
bocs, most láttam,h félrenéztem az egyenletedet, egy másodfokú lesz, mindjárt leírom
2015. jún. 1. 15:35
 3/3 anonim válasza:

x+ 4/3 = 2x + 1/x /.x

x(a négyzeten) + 4/3 x + 2x(az x a négyzetenvan) + 1

rendezzük egy oldalra:

0= x(a négyzeten) - 4/3x +1

a b c

most jön a másodfokú egyenlet megoldóképlete: [link]


A gyök alatt mínusz jön ki, így szerintem a megoldás az,h nincs megoldása.

2015. jún. 1. 15:45