Sehogy sem boldogulok ezzel az egyenlettel. Segítene valaki benne? Levezetné nekem? Köszönöm szépen!!!!2015. máj. 26. 18:55
2/5 A kérdező kommentje:
de igen.. nálam -19 lett az eredmény, de nem tudom, h jó e, csak le szerettem volna ellenőrizni
2015. máj. 26. 19:23
3/5 anonim válasza:
Kibontod a zárójeleket:
15x-10-6x+19=4x-10-12x
Összevonod, amit össze tudsz:
9x+9=-8x-10
Aztán egyik oldalra rendezed az x-eket, másikra a számokat:
17x=-19
Osztasz 17-tel:
x=-19/17
4/5 Shai-Hulud válasza:
5*(3x -2) -6x +19 = 4x -2*(5 +6x)
15x -10 -6x +19 = 4x -10 -12x
9x +9 = -10 -8x
17x = -19
x = -19/17
5/5 anonim válasza:
5*(3x -2) -6x +19 = 4x -2*(5 +6x) / zárójel felbontása
15x-10-6x+19 = 4x-10-12x / összevonás
9x+9 = -8x-10 /+ 8x
17x+9 = -10 / -9
17x = -19 / :17
x = -19/17