Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán! 5* (3x-2) -6x+19=4x-2* (5+6x) Megoldaná nekem valaki?

Sehogy sem boldogulok ezzel az egyenlettel. Segítene valaki benne? Levezetné nekem? Köszönöm szépen!!!!

2015. máj. 26. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem neki se álltál
2015. máj. 26. 19:16
 2/5 A kérdező kommentje:
de igen.. nálam -19 lett az eredmény, de nem tudom, h jó e, csak le szerettem volna ellenőrizni
2015. máj. 26. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Kibontod a zárójeleket:

15x-10-6x+19=4x-10-12x

Összevonod, amit össze tudsz:

9x+9=-8x-10

Aztán egyik oldalra rendezed az x-eket, másikra a számokat:

17x=-19

Osztasz 17-tel:

x=-19/17

2015. máj. 26. 19:23
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:

5*(3x -2) -6x +19 = 4x -2*(5 +6x)

15x -10 -6x +19 = 4x -10 -12x

9x +9 = -10 -8x

17x = -19

x = -19/17


[link]

2015. máj. 26. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

5*(3x -2) -6x +19 = 4x -2*(5 +6x) / zárójel felbontása

15x-10-6x+19 = 4x-10-12x / összevonás

9x+9 = -8x-10 /+ 8x

17x+9 = -10 / -9

17x = -19 / :17

x = -19/17

2015. máj. 26. 20:15