Előre is köszönöm a segítségeket!!2016. jan. 24. 23:37
2/3 anonim válasza:
A jobb oldalt átírjuk 3 hatványaként: √3=3^(1/2), ekkor az egyenlet:
3^(-x+2)=3^(1/2)
Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt
-x+2=1/2, erre x=3/2
Viszont ha esetleg nem tudod, hogyan kell a √3-at átírni hatványalakba, nem kell kétségbeesni, meg tudjuk így is oldani; tudjuk, hogy 3=(√3)^2, ezt beírjuk a bal oldalon az alap helyére:
(√3^2)^(-x+2)=√3
A hatványozás megfelelő azonossága alapján
√3^(2*(-x+2))=√3, a jobb oldal definíció szerint √3=(√3)^1:
√3^(2*(-x+2))=(√3)^1
Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt:
2*(-x+2)=1, ezt pedig már meg lehet oldani egyszerűen, és erre is x=3/2 eredményt kapjuk.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válasz, rengeteget segített!! :-)
2016. jan. 26. 18:55