Valaki levezeti ezt az egyenletet?

√(x-2)+√(7-x)=3

2015. márc. 3. 18:23
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

√(x-2)+√(7-x)=3


négyzetre emeled mindkét oldalt


(x-2)+2*√((x-2)(7-x))+(7-x)=3

2*√((x-2)(7-x))+5=3

2*√((x-2)(7-x))=-2

√((x-2)(7-x))=-1


négyzetre emelsz megint


(x-2)*(7-x)=1

-x^2+9x-14=1

-x^2+9x-15=0


ezt pedig megcsinálod másodfokú megoldóképlettel.


bízom benne nem számoltam el.

2015. márc. 3. 18:50
 2/3 Angelo84 ***** válasza:

De elszámoltam, a hármat nem emeltem négyzetre.


(x-2)+2*√((x-2)(7-x))+(7-x)=9

2*√((x-2)(7-x))+5=9

2*√((x-2)(7-x))=4

√((x-2)(7-x))=2


(x-2)*(7-x)=4

-x^2+9x-14=4

-x^2+9x-18=0

2015. márc. 3. 18:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 3. 20:32