√(x-2)+√(7-x)=32015. márc. 3. 18:23
1/3 Angelo84 válasza:
√(x-2)+√(7-x)=3
négyzetre emeled mindkét oldalt
(x-2)+2*√((x-2)(7-x))+(7-x)=3
2*√((x-2)(7-x))+5=3
2*√((x-2)(7-x))=-2
√((x-2)(7-x))=-1
négyzetre emelsz megint
(x-2)*(7-x)=1
-x^2+9x-14=1
-x^2+9x-15=0
ezt pedig megcsinálod másodfokú megoldóképlettel.
bízom benne nem számoltam el.
2/3 Angelo84 válasza:
De elszámoltam, a hármat nem emeltem négyzetre.
(x-2)+2*√((x-2)(7-x))+(7-x)=9
2*√((x-2)(7-x))+5=9
2*√((x-2)(7-x))=4
√((x-2)(7-x))=2
(x-2)*(7-x)=4
-x^2+9x-14=4
-x^2+9x-18=0
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 3. 20:32