Valaki levezeti nekem ezt az egyenletet a komplex számok halmazán? 2+z- (1+i) =6-1

2011. szept. 8. 09:25
 1/7 bongolo ***** válasza:

Nincs benne semmi ördöngősség, ugyanúgy kell, mintha valós lenne:


Minden konstanst átviszek a jobb oldalra:

z = 6-1 - 2 + (1+i)

és összevonom őket:

z = 4+i

kész.


Az i is konstans, az a képzetes egység.

2011. szept. 8. 10:16
 2/7 A kérdező kommentje:
az eredménynek z=5-nek kell lennie
2011. szept. 8. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Kizártnak tűnik, hogy a jobboldal 6-1 lenne. Így nem adnak fel feladatot!
2011. szept. 8. 15:15
 4/7 A kérdező kommentje:
6-i igazad van bocsánat a tévedésért :S
2011. szept. 8. 16:48
 5/7 bongolo ***** válasza:
100%

Akkor bizonyára 6-i a jobb oldal.


2+z-(1+i)=6-i

z = 6-i -2 +(1+i)

z = 5


+i és -i kiejtette egymást

2011. szept. 8. 16:48
 6/7 A kérdező kommentje:

2+z- (1+i) =6-i

Igy a helyes

2011. szept. 8. 16:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. szept. 8. 16:49