2011. szept. 8. 09:25
1/7 bongolo válasza:
Nincs benne semmi ördöngősség, ugyanúgy kell, mintha valós lenne:
Minden konstanst átviszek a jobb oldalra:
z = 6-1 - 2 + (1+i)
és összevonom őket:
z = 4+i
kész.
Az i is konstans, az a képzetes egység.
2/7 A kérdező kommentje:
az eredménynek z=5-nek kell lennie
2011. szept. 8. 10:21
3/7 anonim válasza:
Kizártnak tűnik, hogy a jobboldal 6-1 lenne. Így nem adnak fel feladatot!
4/7 A kérdező kommentje:
6-i igazad van bocsánat a tévedésért :S
2011. szept. 8. 16:48
5/7 bongolo válasza:
Akkor bizonyára 6-i a jobb oldal.
2+z-(1+i)=6-i
z = 6-i -2 +(1+i)
z = 5
+i és -i kiejtette egymást
6/7 A kérdező kommentje:
2+z- (1+i) =6-i
Igy a helyes
2011. szept. 8. 16:48
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. szept. 8. 16:49