2011. febr. 12. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha x a derékszögű 3 szög egyik szöge akkor csak 45 fokos lehet vagy 90

Tehát két megoldása van az egyenletnek, a többit meg ki tudod számolni géppel.

2011. febr. 12. 20:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Négyzetre emeléssel kezdj neki először is.
2011. febr. 12. 20:04
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

2sin^3x) + (2cos^2x) * sinX = gyökalatt a 2

2sin^3x+2*sin x*(1-sin^2x)= gyökalatt a 2 .....sinx=a

2a^3+2a^2-2*a^3=gyök(2)

2a^2=gyök(2)

a^2=gyök(2)/2.............../gyök


a=+-1/negyedikgyök(2)=-+0,8409


sinx=-+0,8409


x(1)=57,235 fok

x(2)=-57,235 fok ez nem megoldás , mivel háromszügről van szó

2011. febr. 12. 21:57
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:
nem értem, hogy miből jutott Anonym arra a következtetésre, hogy x 90 v 45 fok ez csak akkor lenne igaz, ha egyenlő szárú derékszögű háromszögről volna szó, de ezt nem írta a feladat.
2011. febr. 12. 22:01
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 13. 19:21