2011. febr. 12. 19:09
1/5 anonim válasza:
Ha x a derékszögű 3 szög egyik szöge akkor csak 45 fokos lehet vagy 90
Tehát két megoldása van az egyenletnek, a többit meg ki tudod számolni géppel.
2/5 anonim válasza:
Négyzetre emeléssel kezdj neki először is.
3/5 DudoloPocok válasza:
2sin^3x) + (2cos^2x) * sinX = gyökalatt a 2
2sin^3x+2*sin x*(1-sin^2x)= gyökalatt a 2 .....sinx=a
2a^3+2a^2-2*a^3=gyök(2)
2a^2=gyök(2)
a^2=gyök(2)/2.............../gyök
a=+-1/negyedikgyök(2)=-+0,8409
sinx=-+0,8409
x(1)=57,235 fok
x(2)=-57,235 fok ez nem megoldás , mivel háromszügről van szó
4/5 DudoloPocok válasza:
nem értem, hogy miből jutott Anonym arra a következtetésre, hogy x 90 v 45 fok ez csak akkor lenne igaz, ha egyenlő szárú derékszögű háromszögről volna szó, de ezt nem írta a feladat.
5/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 13. 19:21