Valaki segítene megoldani ezt a négy egyenletet?


2015. jan. 7. 23:45
 1/3 A kérdező kommentje:
2015. jan. 7. 23:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindnek ugyanaz a menete. Négyzetre emelsz, a gyök alatti kifejezésből értelemszerűen eltűnik a gyökjel, míg a másik oldalon kapsz egy nevezetes azonosságot [(a+b)^2]. Azt felbontod, utána 0-ra rendezed az egyenletet, megoldod a másodfokú megoldóképlettel, és van két gyököd. Amiket pedig szépen visszahelyettesítesz, lévén a négyzetre emelés nem ekvivalens átalakítás, így, ha valamelyik nem jó, azt így tudod kiszűrni.
2015. jan. 7. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy az előző mondja.

Kiegészítve azzal, hogy először illik kikötést tenni.


Az elsőt megoldom neked.


Kikötés x+3>=0

x>=-3


Négyzetre emelek


x+3 =(x+9)^2 /felbontom

x+3 = x^2 + 18x + 81 /egy oldalra hozom

0 = x^2 +17x+78

Megoldóképletbe beírod, itt a diszkrimináns negatív, ezért nem lesz megoldás.

2015. jan. 8. 00:07