F (x) függvény érintőjének egyenletét jól írtam fel az x0=3 pontban?

[link]
2015. jan. 5. 19:41
 1/2 tatyesz ***** válasza:

Van pár hiba!


Először is: olyan, hogy ln önmagában nincs. ln(1)=0. Ezért f(x_0)=8


Másrészt f'(x_0)-nál miért nem helyettesítettél x helyére 3-at? f'-t jól kiszámoltad.


f'(x) = 10/ (5x-14)

f'(3) = 10/ (5*3 - 14) = 10


y=10*(x-3) + 8



Az érintő egyenes, neked 1/x-es egyenlet jött ki, ami hiperbola. Az egyenes egyenletében nem lehet x a nevezőben.

2015. jan. 5. 20:04
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget !
2015. jan. 5. 20:16