Hogyan kell meghatározni a következő függvény érintőjének egyenletét Xo = 1 helyen?


3

f(x) = (2x-1) +1


2010. jan. 18. 11:47
 1/2 A kérdező kommentje:

a (2x-1) az a köbön van azért van ott az a 3-as csak elcsúszott :))


köszii

2010. jan. 18. 11:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol jártok matekból, de remélem már tudtok deriválni. Ez esetben kibontod és felírod a deriváltját:

f(x)=8x^3 - 12x^2 + 6x

f'(x)= 24x^2 - 24x +6

Megnézed a függvényértéket és a derivált értékét a pontban:

f(0) = 0

f'(0)= 6

Ezek után beírod pl. az ilyen alakú egyenes egyenletbe: y-y0=m(x-x0) ahol

y0=f(0)

m=f'(0) /meredekség/

2010. jan. 18. 14:59