3
f(x) = (2x-1) +1
2010. jan. 18. 11:47
1/2 A kérdező kommentje:
a (2x-1) az a köbön van azért van ott az a 3-as csak elcsúszott :))
köszii
2010. jan. 18. 11:48
2/2 anonim válasza:
Nem tudom hol jártok matekból, de remélem már tudtok deriválni. Ez esetben kibontod és felírod a deriváltját:
f(x)=8x^3 - 12x^2 + 6x
f'(x)= 24x^2 - 24x +6
Megnézed a függvényértéket és a derivált értékét a pontban:
f(0) = 0
f'(0)= 6
Ezek után beírod pl. az ilyen alakú egyenes egyenletbe: y-y0=m(x-x0) ahol
y0=f(0)
m=f'(0) /meredekség/