Hogyan ábrázoljam koordinátarendszerben a megoldáshalmazt?2015. dec. 11. 18:17
1/2 anonim válasza:
Tudjuk, hogy a -3x+6y=18, vagy másként: 2y-x=6 egy egyenes. Mivel egyenlőség is megengedett,ezért ez az egyenes biztosan megoldása lesz.
Ez az egyenes két félsíkra bontja a síkot. Az ember azért sejti, hogy a megoldások halmaza valamelyik térfélen lesz. Nézzünk egy tetszőleges (x;y) párt, például (0;0):
0+0=0, ez kisebb, mint 18, tehát ez nem lesz benne a megoldáshalmazban. Ezek alapján értelemszerűen a másik térfél lesz a megoldások halmaza.
Válasszunk ki innen is egy tetszőleges pontot, mondjuk (10;10):
-30+60=30, ez több, mint 18, tehát tényleg jó megoldás. Ez azt jelenti, hogy az egyenes feletti félsík és az egyenes pontjai lesznek az egyenlőtlenség megoldáshalmaza.