Matematika exponenciális egyenletekben segítség?


7^x=12^x

Hogy lehetne ezt megoldani?



2015. nov. 24. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván x=0 az egyetlen megoldás a valós számok halmazán, ez ránézésre látszik.
2015. nov. 24. 18:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre látszik, hogy akkor és csak akkor lehet egyenlő a két oldal, ha mindkettő a 0. hatványon szerepel.
2015. nov. 24. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazán sehogy.

Ebben az esetben X=0.

2015. nov. 24. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Algebrailag úgy lehet megoldani, hogy osztasz valamelyik oldallal, mondjuk 7^x-nel:


1=12^x/7^x


Tudjuk, hogy (a/b)^n=a^n/b^n, és ez fordítva is igaz, tehát


1=(12/7)^x


A bal oldalt átírjuk 12/7 alapra:


(12/7)^0=(12/7)^x


A tanultak alapján ennek 0=x a megoldása.

2015. nov. 24. 19:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 24. 19:04