7^x=12^x
Hogy lehetne ezt megoldani?
2015. nov. 24. 18:50
1/5 anonim válasza:
Nyílván x=0 az egyetlen megoldás a valós számok halmazán, ez ránézésre látszik.
2/5 anonim válasza:
Ránézésre látszik, hogy akkor és csak akkor lehet egyenlő a két oldal, ha mindkettő a 0. hatványon szerepel.
3/5 anonim válasza:
Ezt igazán sehogy.
Ebben az esetben X=0.
4/5 anonim válasza:
Algebrailag úgy lehet megoldani, hogy osztasz valamelyik oldallal, mondjuk 7^x-nel:
1=12^x/7^x
Tudjuk, hogy (a/b)^n=a^n/b^n, és ez fordítva is igaz, tehát
1=(12/7)^x
A bal oldalt átírjuk 12/7 alapra:
(12/7)^0=(12/7)^x
A tanultak alapján ennek 0=x a megoldása.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 24. 19:04