(1/0,3)^4-3x=(100/9)^x
Azt tudom, hogy egyenlő alapokra kellene hozni csak nem tudom hogyan.
2015. nov. 19. 16:55
1/1 anonim válasza:
bal oldal:
1/(0,3)=10/3
(10/3)^(4-3x)=((10/3)^4)/((10/3)^3x))
jobb oldal:
(100/9)^x = (10/3)^2x
beszorzod mindkét oldalt (10/3)^3x-el,kapod hogy:
(10/3)^4 = (10/3)^5x
innen csak annyi,hogy 4=5x, vagyis x=4/5