ezt az egyenletet hogy kéne megoldani? a 9-et át tudom alakítani 3^2-ra de a 7-tel mit lehet csinálni hogy közös legyen az alap?
2015. okt. 18. 13:52
1/1 Bugya Péter válasza:
7^(2x-1)=9^(4x-2)
7^(2x-1)=9^(2(2x-1)
7^(2x-1)=(9^2)^(2x-1)
7^(2x-1)=81^(2x-1) /:81^(2x-1)
7^(2x-1):81^(2x-1)=1
(7/81)^(2x-1)=1
Mivel 1=a^0, ezért 1= (7/81)^0
(7/81)^(2x-1) = (7/81)^0
2x-1 = 0
2x = 1
x = 1/2