Exponenciális egyenlet feladat?


[link]


ezt az egyenletet hogy kéne megoldani? a 9-et át tudom alakítani 3^2-ra de a 7-tel mit lehet csinálni hogy közös legyen az alap?


2015. okt. 18. 13:52
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

7^(2x-1)=9^(4x-2)


7^(2x-1)=9^(2(2x-1)


7^(2x-1)=(9^2)^(2x-1)


7^(2x-1)=81^(2x-1) /:81^(2x-1)


7^(2x-1):81^(2x-1)=1


(7/81)^(2x-1)=1


Mivel 1=a^0, ezért 1= (7/81)^0


(7/81)^(2x-1) = (7/81)^0


2x-1 = 0


2x = 1


x = 1/2

2015. okt. 19. 14:54