Matekból nem értem az egyenleteket, pedig próbálkozom de nem megy. És ezért az egyenlettel kapcsolatos feladatokat sem, és most veszük az egyenlet megoldása szorzattá alakítását. ÉS NEM ÉRTEM, pedig figyelek órán, de nem megy.ÉS SZERETNÉM HA VALAKI, RÖVIDEN ELMAGYARÁZNÁ, pL: 5X 2 +10X=0 ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

#házi feladat #matematika #egyenlet #egyenlet szorzattá alakítása
2015. okt. 10. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

5*x^2+10*x=0 kiemelsz belőle 5*x-et.

5*x*(x+2)=0 egy szorzat akkor és csak akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.

5*x=0 amiből x=0 és x+2=0 amiből x=-2


magyarázat: 5*x^2+10*x=5*x*x+2*5*x=5*x*(x+2)=0

2015. okt. 10. 16:26
 2/8 anonim ***** válasza:

"egy szorzat akkor és csak akkor nulla, ha valamelyik VAGY MINDKETTŐ tényezője nulla"


Egyébként teljesen jó. :-)

2015. okt. 10. 17:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Úúúú. Nagyon Köszi:)
2015. okt. 10. 18:07
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
@2: A mindkettő nem szükséges. Ha a=0 vagy b=0, akkor ab=0.
2015. okt. 11. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Tudom, ezért is írtam oda a VAGY-ot. Mert nem "akkor és csak akkor" zérus egy szorzat, ha valamelyik tagja 0, hanem akkor is, ha mindkettő.

De ez tényleg csak kötözködés. :-)

2015. okt. 11. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Kötözködni lehet, de attól még nem lesz helyes. Akkor és csakakkor 0, ha valamely (egyik) tényezője 0.

Q <> 0

Q x 0 = 0 -valamely tényezője 0? Igen

0 x Q = 0 -valamely tényezője 0? Igen

0 x 0 = 0 -valamely tényezője 0? Igen

2015. okt. 11. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:

"0 x 0 = 0 -valamely tényezője 0? Igen"

De ezt speciel úgy szokták megfogalmazni, hogy "mindegyik tényezője 0" vagy pedig "valamennyi tényezője 0".

2015. okt. 12. 04:07
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Igen, de vagy esetén nem kell külön kikötni, mert az (a=0) vagy (b=0) tartalmazza azt is, hogy mindkettő nulla.
2015. okt. 12. 11:30