1, Egy nyolcad szor kettő az x négyzeten = négy xediken
2, Három az x négyzeten = huszonhét szer kilenc az xediken
Az a baj, hogy nem tudom elkezdeni a feladatot, de a sima egyenlet részétől kezdve megtudom csinálni.
2015. nov. 22. 12:35
1/1 Pelenkásfiú válasza:
1/8 * 2^(x^2) = 4^x
[1/8 = 2^(-3)]
2^(-3) * 2^(x^2) = (2^2)^x
2^(x^2-3) = 2^(2x)
Közös alapra hoztuk őket, már csak a kitevőknek kell egyenlőeknek lenniük.
2x = x^2 - 3
Innen másodfokú egyenlet két gyökkel.
Ha valamelyik lépést nem érted, szólj!
Ha érted, próbáld meg a másikat! :)