1, Egy nyolcad szor kettő az x négyzeten = négy xediken

2, Három az x négyzeten = huszonhét szer kilenc az xediken

Az a baj, hogy nem tudom elkezdeni a feladatot, de a sima egyenlet részétől kezdve megtudom csinálni.



2015. nov. 22. 12:35
 1/1 Pelenkásfiú ***** válasza:

1/8 * 2^(x^2) = 4^x


[1/8 = 2^(-3)]


2^(-3) * 2^(x^2) = (2^2)^x


2^(x^2-3) = 2^(2x)


Közös alapra hoztuk őket, már csak a kitevőknek kell egyenlőeknek lenniük.


2x = x^2 - 3


Innen másodfokú egyenlet két gyökkel.


Ha valamelyik lépést nem érted, szólj!

Ha érted, próbáld meg a másikat! :)

2015. nov. 22. 13:08