Hogy kell megoldani ezt az exponenciális egyenletet?

[link]
2015. nov. 11. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

gyök(9^(x+2))/27 = 81

gyök(9^(x+2)) = 81*27 = 3^4 * 3^3 = 3^(4+3) = 3^7

gyök(9^(x+2)) = 3^7 /()^2

9^(x+2) = 3^(2*7) = 3^14

3^(2*(x+2)) = 3^14

3^(2x+4) = 3^14 => 2x+4 = 14

2x = 10

x = 5

2015. nov. 12. 18:38
 2/2 anonim ***** válasza:
2015. nov. 12. 18:57