(1/0.3)^4+3×=(100/9)^×

2015. okt. 3. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos jól van felírva?
2015. okt. 3. 21:53
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Miert?:)
2015. okt. 3. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg a 4 után a +3x is a kitevőben van a bal oldalon?
2015. okt. 3. 22:04
 4/8 A kérdező kommentje:

De abban van.

Akkor megiscsak rosszul irtam, bocsanat:)

2015. okt. 3. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

(1/0.3)^(4+3x)=(100/9)^x


Na ha így van, akkor x=-4

2015. okt. 3. 22:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Es hogy kaptad meg?
2015. okt. 3. 22:08
 7/8 anonim ***** válasza:

(1/0.3)^(4+3x)=(100/9)^x

(10/3)^(4+3x)=(100/9)^x

ugye tudjuk hogy a 100/9 a 10/3 négyzete

(100/9)^((4+3x)/2)=(100/9)^x

elhagyjuk az alapot

(4+3x)/2=x

4+3x=2x

4=-x

-4=x

2015. okt. 3. 22:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! 😃
2015. okt. 3. 22:19