Exponenciális egyenlet segítség?

9^((0.5x^2)-3x+4)=1/3
2015. jún. 4. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rájössz, hányadik hatványra kell emelni a 9-et, hogy 1/3-ot kapj (hint: 9 = 3^2, (1/3)^(–2) = 9), akkor már csak egy sima másodfokú egyenletet kell megoldanod.
2015. jún. 4. 23:55
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy csak logaritmus és csókolomkívánok


log9^(1/3)=(0.5x^2)-3x+4)


ez amúgy azért jó, mert a baloldalon egy konkrét érték van, a jobb oldalon pedig egy másodfokú egyenlet

0-ra rendezel és megoldod


és ha van egy jó számológéped, ez két gomb...

2015. jún. 5. 01:44
 3/3 anonim ***** válasza:
2015. jún. 6. 13:57