27 (2^x) = 8 (3^x) Valaki segítene? Nagyon régóta szenvedek vele, hogyan oldjam meg.


2015. szept. 12. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Osztasz:


27/8=3^x/2^x


A bal és a jobb oldal átírható így:


(3/2)^3=(3/2)^x


Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt


3=x.

2015. szept. 12. 13:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ^^
2015. szept. 13. 14:15