2015. szept. 12. 12:22
1/2 anonim válasza:
Osztasz:
27/8=3^x/2^x
A bal és a jobb oldal átírható így:
(3/2)^3=(3/2)^x
Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt
3=x.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ^^
2015. szept. 13. 14:15