4x+4/x+2= 3/x^2+x-2 + 2x-1/x-12015. aug. 20. 14:18
1/5 anonim válasza:
Zárójelek biztos nem kellenek sehová? Úgy értem pl: 1/(x-1)
2/5 A kérdező kommentje:
Nincsenek zárójelek
2015. aug. 20. 17:00
3/5 anonim válasza:
Akkor ez egy harmadfokú egyenlet lesz. Az egészet beszorzod x^2 el, aztán rendezed és a végén így kell kinézzen: x^3+9x^2+x-3=0 ezután behelyettesítesz ebbe a képletbe [link] (a sok gyökjeles a képlet és levezetés végén) Ha lehetetlennek tartod, hogy egy harmadfokú jöjjön ki, akkor lehet mégis kéne zárójel, ami az alap feladatban nem zárójelként jelenne meg, hanem az 1 et például nem csak xel, hanem x-1 el osztod el.
4/5 anonim válasza:
Szerintem a feladat a következő:
(4x + 4)/(x + 2) = 3/(x² + x - 2) + (2x - 1)/(x - 1)
5/5 anonim válasza:
Én is így gondoltam, de ha válaszol a kérdező megtudjuk:D