Egy literes szabályos háromszög alapú egyenes hasáb alakú dobozt szeretnénk készíteni. Mekkorák legyenek az élei, hogy a lehető legkevesebb anyagból elkészíthető legyen?

2015. máj. 10. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Felírod a térfogatát és a felületét az élhosszak függvényében (ugye az alapél hossza meg a magassága). A térfogata adott, így például a magasságot ki tudod fejezni az alapéllel, ezt helyettesíted a felületképletbe. Deriválással megkeresed, hogy milyen hosszú legyen az alapél, és abból kiszámolod a magasságot is, és készen vagy.
2015. máj. 10. 22:05
 2/4 anonim ***** válasza:
nem kell deriválni, szerintem elég a sima függvényvizsgálat is
2015. máj. 10. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmutatod, hogy deriválás nélkül, függvényvizsgálattal hogy hozod ki az f(x) = a*x^2 + b/x vagy a g(x) = a/x + b*gyök(x) szélsőértékét? (Nem kötözködés, csak nekem hirtelen nincs ötletem.)
2015. máj. 10. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
+++
2015. máj. 11. 15:03