logx32=5
x(5.-en)=32
És akkor x=2
Ez hogy jön ki?Hogy kell kiszámolni,hogy a 32 az 2 az 5.-en?
Vagy pl.128= 2 a 7.-en.Ez hogy jön ki?Hogy tudom kiszámolni?
2015. máj. 10. 20:43
1/4 anonim válasza:
x^5=32 - ből úgy kapod meg az x-et, hogy ötödik gyököt vonsz. A többi kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy nem hátrány, ha "megjegyzed" 2 hatványait úgy 2^7-ig, hiszen sokszor előkerül még a jövőben. Egyébként prímtényezős felbontás segíthet még ilyen esetekben.
2/4 anonim válasza:
van az azonosság hogy loga^b=c és a^c=b
jegyezd meg rohadt sokat fogod használni
5. gyököt kell vonni igen és akkor kijön hogy 2
a hatványokra nincs csodaszer... sokat használod belejössz
de mondjuk ha arra vagy kíváncsi hogy 129 2nek hányadik hatványa
log2^125=x
és akkor ezt vagy beütöd a szgépbe vagy tizes alapú logaritmusra hozod és úgy ütöd be
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
De hogyan tudok 5.gyököt vonni?
2015. máj. 11. 16:01
4/4 anonim válasza:
elsőnek négyzetgyököt tanulsz aztán max köbgyököt de 5. gyököt nem tudom hogy hogy lehet.