Ezt hogy lehet kiszámolni? (logaritmus)


logx32=5


x(5.-en)=32

És akkor x=2

Ez hogy jön ki?Hogy kell kiszámolni,hogy a 32 az 2 az 5.-en?

Vagy pl.128= 2 a 7.-en.Ez hogy jön ki?Hogy tudom kiszámolni?



2015. máj. 10. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
x^5=32 - ből úgy kapod meg az x-et, hogy ötödik gyököt vonsz. A többi kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy nem hátrány, ha "megjegyzed" 2 hatványait úgy 2^7-ig, hiszen sokszor előkerül még a jövőben. Egyébként prímtényezős felbontás segíthet még ilyen esetekben.
2015. máj. 10. 20:56
 2/4 anonim ***** válasza:

van az azonosság hogy loga^b=c és a^c=b

jegyezd meg rohadt sokat fogod használni


5. gyököt kell vonni igen és akkor kijön hogy 2


a hatványokra nincs csodaszer... sokat használod belejössz


de mondjuk ha arra vagy kíváncsi hogy 129 2nek hányadik hatványa


log2^125=x

és akkor ezt vagy beütöd a szgépbe vagy tizes alapú logaritmusra hozod és úgy ütöd be

2015. máj. 11. 02:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

De hogyan tudok 5.gyököt vonni?

2015. máj. 11. 16:01
 4/4 anonim válasza:
elsőnek négyzetgyököt tanulsz aztán max köbgyököt de 5. gyököt nem tudom hogy hogy lehet.
2015. máj. 11. 16:47