Hogyan kell kiszámolni a logaritmus alapja gyök 0,2 és 5? Addig eljutottam, hogy log alapja gyök 1/5 és 5. Utána viszont elakadtam.


2014. ápr. 2. 11:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól írtam, tehát log(gyök 0,2) 5 = log(gyök1/5) 5 és hogyan tovább??
2014. ápr. 2. 11:51
 2/8 anonim ***** válasza:

gyök(1/5)^x=5

(5^-1/2)^x=5

(5^-1/2)^x=5^1

(-1/2)x=1

x=-2

ez lenne a feladat?

2014. ápr. 2. 12:41
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem...azaz nem egyenletről van szó, hanem egy logaritmusos feladatról és ez az egyik tag, amit nem tudok végig kiszámolni.

Tehát: log(gyök 0,2)tehát ez az alapja, az alap felett pedig egy 5ös.


〖log〗_gyök0,2 5=

2014. ápr. 2. 13:46
 4/8 A kérdező kommentje:
ez a jel mit is jelent ^ ?
2014. ápr. 2. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Hatványozás jele.

nem az a feladat hogy a gyök(1/5) hanyadik hatványra kell emelni hogy 5-t kapj?

2014. ápr. 2. 14:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem...az egész feladat úgy szól,hogy log(3)81 + log(2)32 + log(gyök 0,2)5 =

log(3)81=4

log(2)32=5

log(gyök 0,2)5= ezt nem tudom

2014. ápr. 2. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
log(gyök 0,2)5=-2
2014. ápr. 2. 17:49
 8/8 A kérdező kommentje:
igen,annyi az eredmény, de nekem kell a levezetés is!
2014. ápr. 2. 20:12