2014. ápr. 2. 11:47
1/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól írtam, tehát log(gyök 0,2) 5 = log(gyök1/5) 5 és hogyan tovább??
2014. ápr. 2. 11:51
2/8 anonim válasza:
gyök(1/5)^x=5
(5^-1/2)^x=5
(5^-1/2)^x=5^1
(-1/2)x=1
x=-2
ez lenne a feladat?
3/8 A kérdező kommentje:
Nem...azaz nem egyenletről van szó, hanem egy logaritmusos feladatról és ez az egyik tag, amit nem tudok végig kiszámolni.
Tehát: log(gyök 0,2)tehát ez az alapja, az alap felett pedig egy 5ös.
〖log〗_gyök0,2 5=
2014. ápr. 2. 13:46
4/8 A kérdező kommentje:
ez a jel mit is jelent ^ ?
2014. ápr. 2. 13:53
5/8 anonim válasza:
Hatványozás jele.
nem az a feladat hogy a gyök(1/5) hanyadik hatványra kell emelni hogy 5-t kapj?
6/8 A kérdező kommentje:
Nem...az egész feladat úgy szól,hogy log(3)81 + log(2)32 + log(gyök 0,2)5 =
log(3)81=4
log(2)32=5
log(gyök 0,2)5= ezt nem tudom
2014. ápr. 2. 17:47
8/8 A kérdező kommentje:
igen,annyi az eredmény, de nekem kell a levezetés is!
2014. ápr. 2. 20:12