Mi a végeredmény Log2 gyök (alatt) 2?

(2es alapú logaritmus gyök alatt a 2)

#logaritmus #gyökös logaritmus #logaritmusos egyenletek #logaritmikusos egyenletek
2013. máj. 1. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

2^x = gyökalatt 2

2^2x = 2^1

exp.fgv. szig. mon nő, tehát

2x=1

x=1/2


Tehát a megoldás 1/2, azaz 0,5

2013. máj. 1. 17:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Így belegondolva roppant egyszerű .:) Úgy látszik nem megy a napon a tanulás...:S:) Köszi a kis tanítást:)
2013. máj. 1. 20:37