Hogy lehet az n-edik gyököt kiszámolni?


n-edik gyök alatt 3,085 = 1,055

Hogy tudom megnézni, kiszámolni ebből mennyi az n-edik gyök?

Köszi



2013. ápr. 24. 14:15
 1/1 BKRS ***** válasza:

3,085^(1/n) = 1,055

Vedd mindkét oldalnak mondjuk a természetes alapú logaritmusá:

ln(3,085^(1/n)) = ln(1,055)

(1/n)*ln(3,085) = ln(1,055)

n= ln(3,085)/ln(1,055)

n=20,8584907669

2013. ápr. 24. 15:21