n-edik gyök alatt 3,085 = 1,055
Hogy tudom megnézni, kiszámolni ebből mennyi az n-edik gyök?
Köszi
2013. ápr. 24. 14:15
1/1 BKRS válasza:
3,085^(1/n) = 1,055
Vedd mindkét oldalnak mondjuk a természetes alapú logaritmusá:
ln(3,085^(1/n)) = ln(1,055)
(1/n)*ln(3,085) = ln(1,055)
n= ln(3,085)/ln(1,055)
n=20,8584907669