Mi a végeredmény, hogy számoljuk ki?


Van egy telek amely 10 000 négyzetméter és ez kerül 23 000 000 Ft-ba. És ki kell számolni, hogy 3000 négyzetméter mennyibe kerül. Ez egy arányossági feladat.

Hogyan kell kiszámolni, és mi a végeredmény? K


Kérlek segítsetek!!! :)

Köszönöm előre is!


2013. ápr. 22. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

10 000 négyzetméter kerül 23 millió Ftbe

1000 m2kerül 23 millió osztva 10be (mert 10000/1000=10)

akkor 3000 négyzetméter háromszor annyiba kerül, mint 1000, mert 3000/1000=3, tehát a 23 00000 számot szorozzuk hárommal, vagyis 6 900 000. vagy csak simán 10 000/3000=3,333333 és 23 millió osztva 3,33333333. Vágesz?

2013. ápr. 22. 18:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi (Y)
2013. ápr. 22. 18:34
 3/6 A kérdező kommentje:
És azt, hogy 1 négyzetméter mennyibe kerül?
2013. ápr. 22. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor ezek szerint nem értetted meg az alapelvet, sajnálom, pedig logikus

10 000 négyzetméter kerül 23 millióba

1 négyzetméter xbe

10 000/1=10 000

23 millió/10 000=x

x=2300

2013. ápr. 22. 18:52
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megértettem. :)

Nekem is ugyan ennyi jött ki, de amikor visszaellenőriztem, hogy 2300x10 000. Akkor nekem 230 000 000 jött ki. De akkor úgy látszik félre nyomtam.

2013. ápr. 22. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
biztosan, mert én is beütöttem, és jó:)
2013. ápr. 22. 19:04