Tegyük fel, hogy az infláció alakulását a pí=pí-1 - 0.5(u-0.08) Phillips görbe írja le.Kezdetben az infláció 10%, és a kormányzat 10%os munkanélküliséget tart elviselhetőnek.Hány évig tart az infláció 7%-ra való csökkentése?
A helyes válasz 3, 3 évig tart, most azt próbálom kisakkozni, hogy hogyan jött ki a 3 de eddig nem megy.
2012. dec. 20. 15:25
1/1 anonim válasza:
0. időszaki infláció: 10%, 1. időszaki munkanélküliség 10%.
1. időszaki infláció:
pi(1)=pi(0)-0,5*(u-0,08)
u=0,1 állandó, pi(0)-t be kell írni:
pi(1)=0,1-0,5*(0,1-0,08)
pi(1)=0,09
0,5*(0,1-0,08)=0,01 vagyis minden évben 0,01-et fog csökkenni az infláció.
pi(2)=0,08
pi(3)=0,07
Voalá, 3. évben már 7% az infláció.