Valaki segítene rájönni, hogy hogyan jött ki ez a végeredmény?


Tegyük fel, hogy az infláció alakulását a pí=pí-1 - 0.5(u-0.08) Phillips görbe írja le.Kezdetben az infláció 10%, és a kormányzat 10%os munkanélküliséget tart elviselhetőnek.Hány évig tart az infláció 7%-ra való csökkentése?


A helyes válasz 3, 3 évig tart, most azt próbálom kisakkozni, hogy hogyan jött ki a 3 de eddig nem megy.


2012. dec. 20. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

0. időszaki infláció: 10%, 1. időszaki munkanélküliség 10%.

1. időszaki infláció:

pi(1)=pi(0)-0,5*(u-0,08)

u=0,1 állandó, pi(0)-t be kell írni:

pi(1)=0,1-0,5*(0,1-0,08)

pi(1)=0,09


0,5*(0,1-0,08)=0,01 vagyis minden évben 0,01-et fog csökkenni az infláció.

pi(2)=0,08

pi(3)=0,07


Voalá, 3. évben már 7% az infláció.

2012. dec. 20. 20:32