A -5-öt felső indexbe szerettem volna tenni, de sehogysem sikerült.. tehát az tíz a mínusz ötödiken, az x értelemszerűen szorzást jelöl.2012. nov. 27. 17:26
1/7 anonim válasza:
Inkább legyen csillag a szorzás, az univerzálisabban elismert (x-t matematikában alapvetően a vektoriális szorzásra használjuk). Gépiesítve meg ^-vel jelöljük a felsőindexet.
Akkor ez 24*(10^-1)*(10^-5)*(10^2)*3*10
24*3*10^(-1-6+2+1) = 72*10^(-3) = 0,072
3/7 anonim válasza:
2-es válaszoló vagyok.
1-es, te mit csináltál ?!
A felkiáltójel (!) faktoriálist jelent.
4/7 anonim válasza:
Ja bocsi, semmi gond, csak nem olvastam el a leírást!
Sorry
5/7 anonim válasza:
Ha elolvastad volna mit írt le, akkor tudnád, hogy a felkiáltó jel azt hívatott jelezni, hogy nem tudta hatványként kitenni ezért a leírásban írta le ezt. A felkiáltó jel csak figyelem felhívás, nem operátor itt.
6/7 anonim válasza:
Akkor benéztem, az első válaszoló válasza helyes!!!
7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen mindenkinek ment a zöld
2012. nov. 27. 17:52