Mennyi a végeredmény 2,4 x 10! -5! x 100 x 30?

A -5-öt felső indexbe szerettem volna tenni, de sehogysem sikerült.. tehát az tíz a mínusz ötödiken, az x értelemszerűen szorzást jelöl.
2012. nov. 27. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább legyen csillag a szorzás, az univerzálisabban elismert (x-t matematikában alapvetően a vektoriális szorzásra használjuk). Gépiesítve meg ^-vel jelöljük a felsőindexet.


Akkor ez 24*(10^-1)*(10^-5)*(10^2)*3*10

24*3*10^(-1-6+2+1) = 72*10^(-3) = 0,072

2012. nov. 27. 17:34
 2/7 anonim ***** válasza:
8.349.120
2012. nov. 27. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.

1-es, te mit csináltál ?!

A felkiáltójel (!) faktoriálist jelent.

2012. nov. 27. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, semmi gond, csak nem olvastam el a leírást!

Sorry

2012. nov. 27. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna mit írt le, akkor tudnád, hogy a felkiáltó jel azt hívatott jelezni, hogy nem tudta hatványként kitenni ezért a leírásban írta le ezt. A felkiáltó jel csak figyelem felhívás, nem operátor itt.
2012. nov. 27. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor benéztem, az első válaszoló válasza helyes!!!
2012. nov. 27. 17:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen mindenkinek ment a zöld
2012. nov. 27. 17:52