(2x+1)(x-4)-(x+2)(3x-4)=-6x2012. okt. 18. 19:05
1/3 anonim válasza:
(2x+1)(x-4)-(x+2)(3x-4)=-6x
2x^2 - 8x + x - 4 - 3x^2 + 4x - 6x + 8 = -6x
nullára rendezve:
-x^2 - 3x + 4 = 0
[3(+-)3]/-2 =
x(1)=0
x(2)=-3
2/3 A kérdező kommentje:
de a végeredmények x1= 1 x2= -4 ://
2012. okt. 18. 19:26
3/3 anonim válasza:
Helyettesítsd vissza a hivatalos végeredményeket az egyenletbe. Ha nem teszi igazzá az egyenletet, akkor a hiba nem benned van, hanem a CD-ben, hiszen a gyöknek igazzá kéne tennie, ha visszahelyettesíted. Dolgozatban/érettségin is, ha van időd, érdemes a végén visszahelyettesíteni, hogy ellenőrizd, jól számoltál-e. (Persze néha pont a visszahelyettesítést rontja el az ember...)