Valaki elmagyarázná, ezt a feladatot? Mert sehogy sem jön ki a CD-n található végeredmény. (másodfokú egyenletek)

(2x+1)(x-4)-(x+2)(3x-4)=-6x
2012. okt. 18. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

(2x+1)(x-4)-(x+2)(3x-4)=-6x

2x^2 - 8x + x - 4 - 3x^2 + 4x - 6x + 8 = -6x

nullára rendezve:

-x^2 - 3x + 4 = 0


[3(+-)3]/-2 =

x(1)=0

x(2)=-3

2012. okt. 18. 19:21
 2/3 A kérdező kommentje:
de a végeredmények x1= 1 x2= -4 ://
2012. okt. 18. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Helyettesítsd vissza a hivatalos végeredményeket az egyenletbe. Ha nem teszi igazzá az egyenletet, akkor a hiba nem benned van, hanem a CD-ben, hiszen a gyöknek igazzá kéne tennie, ha visszahelyettesíted. Dolgozatban/érettségin is, ha van időd, érdemes a végén visszahelyettesíteni, hogy ellenőrizd, jól számoltál-e. (Persze néha pont a visszahelyettesítést rontja el az ember...)
2012. okt. 27. 10:03