Mi a megoldás (hatvány, gyök, logaritmus)?


Segítséget szeretnék kérni, az alábbi házi feladattal kapcsolatban, holnap doga, szóval jó lenne tudnom.. nem szokott kifogni rajtam a matek, csak ez nem jön ki olyan szép kerek számra és azt gondolom, hogy nem jól csinálom meg... köszönöm szépen szép estét!


[link]



2013. márc. 13. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

2.)


log(25)36 - 1 = log(5)6 - log(5)5 = log(5)6/5

5^2 * 5^log(5)6/5 = 5*5*6/5 = 5*6 = 30

2013. márc. 13. 19:00
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, és az elsőre te sem találtál értelmes megoldást?
2013. márc. 13. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

1.)


(2/5)^(1/5) * (5/3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =

= (4/25)^(1/10) * (5/3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =

[(4*5)/(25*3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =

(4/15)^(1/10) * (9/2)^(1/3)


Kell ennél is egyszerűbb alakra hozni?


[(4^3*9^10)/(15^3*2^10)]^(1/30)

2013. márc. 13. 19:10
 4/4 anonim válasza:
Az első példára az eredmény irracionális lesz. A második viszont szépen 30.
2013. márc. 13. 19:22