Segítséget szeretnék kérni, az alábbi házi feladattal kapcsolatban, holnap doga, szóval jó lenne tudnom.. nem szokott kifogni rajtam a matek, csak ez nem jön ki olyan szép kerek számra és azt gondolom, hogy nem jól csinálom meg... köszönöm szépen szép estét!
2013. márc. 13. 18:40
1/4 anonim válasza:
2.)
log(25)36 - 1 = log(5)6 - log(5)5 = log(5)6/5
5^2 * 5^log(5)6/5 = 5*5*6/5 = 5*6 = 30
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, és az elsőre te sem találtál értelmes megoldást?
2013. márc. 13. 19:10
3/4 anonim válasza:
1.)
(2/5)^(1/5) * (5/3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =
= (4/25)^(1/10) * (5/3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =
[(4*5)/(25*3)^(1/10) * (9/2)^(1/3) =
(4/15)^(1/10) * (9/2)^(1/3)
Kell ennél is egyszerűbb alakra hozni?
[(4^3*9^10)/(15^3*2^10)]^(1/30)
4/4 anonim válasza:
Az első példára az eredmény irracionális lesz. A második viszont szépen 30.