Logaritmus egyenletrendszer, segítség. Lejjebb. Mi a megoldás?


3mas alapú logaritmus x + y alapú logaritmus 8 = 5

4*3mas alapú logaritmus x+1 = 3*y alapú logaritmus 8


Másképp leírva:


log3(x)+logy(8)=5

4*log3(x+1)=3*logy(8)


Gondolom 4*log3(x+1) ebből kellene vhogy simán x-t csinálni hogy új ismeretlent tudjak bevezetni, de nem találtam rá azonosságot. Mi a megoldás?



2012. dec. 11. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még,lehet hogy a második egyenletben is csak log3(x) van és úgy ad hozzá 1-et? :D Máshogy nem látom értelmét
2012. dec. 11. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt neked kell eldönteni, hogy mi a feladat. (Nem példatárból van?). Én is hetedfokú egyenletnél tartok így:

[link]

Gyorsan döntsd el és fejezzük be ügyesen!

2012. dec. 11. 16:41
 3/6 A kérdező kommentje:

szerintem akkor legyen log3(x)=A és logy(8)=B


A+B=8

4A+1=3B

-----------

A+B=8

4A-3B=-1

-----------

3A+3B=24

4A-3B=-1

összeadom

-----------

7A=23

A=23/7 és 92/7-3B=-1

92-21B=-7

-21B=-98

B=98/21


Ez lehet? Lehet a levezetést elhibáztam, de az eleje elvileg jónak kell h legyen. nem tanultunk heted fokú egyenletet.

2012. dec. 11. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:

A feladat kiírásában az első egyenlet jobb-oldalán 5 (öt!) van. Különben a menete jó annak, amit leírtál.

Addig csináld, míg x=9, y=2 ki nem jön!!

2012. dec. 11. 20:51
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. dec. 11. 20:55
 6/6 A kérdező kommentje:
A dolgozat 4 feladata közül 1et másolt ki a feladatgyűjteményből a tanár és a fgy-ben lévő több egyenletrendszerből is pont ezt :D Ez ám a mázli, elvileg 5ös lesz :)
2012. dec. 12. 15:21