Logaritmikus, másodfokú egyenletben segítene valaki?


[link]

Átírtam behelyettesítettem meg minden de elég fura számok jöttek ki, szóval szerintem valamit elrontottam :S

Segítene valaki?


2012. márc. 12. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval nekem a másodfokú ez lett: (lg x=y)

2y^2+6y-40=0

De akkor a gyök alatt az lesz így, hogy 36+320 ami gyök alatt 356 és így elég ronda számok jönnek ki ami logba visszahelyettesítve is gáz :/

2012. márc. 12. 20:22
 2/6 BKRS ***** válasza:

(lg(x^2))^2 + 3lg(x^2) = 40

4*lg(x)^2 + 6*lg(x) -40 = 0

2(lg(x) +4)(2*lg(x) -5) = 0

Vagy lg(x) = -4

vagy lg(x) = 5/2


Ennek megfeleloen

vagy x = 0,0001

vagy x = √100000 = 100*√10

2012. márc. 12. 20:58
 3/6 A kérdező kommentje:
na na na? xD valaki?
2012. márc. 12. 20:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Őőőő mi kissé máshogy csináljuk :D

Amúgy ott rontottam el, hogy (2y)^2 és az 4y^2. Így 676 gyöke kell ami 26, és ugyanezt a két megoldást kapom mint te.

És akkor 1/10^4 és akkor √10^5. Elég így leírni nekünk :D

Amúgy köszi :)

2012. márc. 12. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:

tegnap 20:22


y=lgx helyett az y=lg(x^2) barátságosabb helyettesítés.


y^2+3y-40=0

(y-5)*(y+8)=0

y = 5 vagy y = -8

Előbbi esetben x^2=100000; x = gyök(százezer).

Utóbbi esetben x^2=0,00000001; x=0,0001

2012. márc. 13. 18:00
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaja ellenőrzésnél mutatta is.

Az első megoldásnál 2 gyököt nem is kapunk meg, csak a másodiknál az abszolutérték miatt.

2012. márc. 13. 19:14