Szöveges másodfokú egyenletben elakadtam?


Egy 18*24 cm-es téglalap körül egyenlő szélességű keret van. Milyen széles a keret,ha a teljes kép területe a kerettel együtt 667 négyzetcentiméter?


Felrajzoltam,bejelöltem az x-eket,de az egyenletet nem tudom felírni.


2012. márc. 4. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Így csináltad?

[link]

2012. márc. 4. 21:04
 2/3 anonim ***** válasza:

a oldal hossza: 18+2x

b oldal hossza: 24+2x

Egész terület: 667 cm2 = (18+2x) (24+2x)

Ezt megoldva kijön a másodfokú egyenlet: 4x2+84x-235=0

Gondolom csak az egyenlet felírásával van gondod, a behelyettesítéssel nincsen.

Megoldások: x1= 2,5 ; x2= -23,5 (x2 helytelen mivel negatív)

Behelyettesítessz a kerületekbe

a oldal: 23 cm

b oldal: 29 cm

Ellenőrzés: 23*29 = 667

2012. márc. 4. 21:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen így csináltam, és közben sikerült is magamtól megoldani :)
2012. márc. 4. 21:20