Egy 18*24 cm-es téglalap körül egyenlő szélességű keret van. Milyen széles a keret,ha a teljes kép területe a kerettel együtt 667 négyzetcentiméter?
Felrajzoltam,bejelöltem az x-eket,de az egyenletet nem tudom felírni.
2012. márc. 4. 20:42
2/3 anonim válasza:
a oldal hossza: 18+2x
b oldal hossza: 24+2x
Egész terület: 667 cm2 = (18+2x) (24+2x)
Ezt megoldva kijön a másodfokú egyenlet: 4x2+84x-235=0
Gondolom csak az egyenlet felírásával van gondod, a behelyettesítéssel nincsen.
Megoldások: x1= 2,5 ; x2= -23,5 (x2 helytelen mivel negatív)
Behelyettesítessz a kerületekbe
a oldal: 23 cm
b oldal: 29 cm
Ellenőrzés: 23*29 = 667
3/3 A kérdező kommentje:
Igen így csináltam, és közben sikerült is magamtól megoldani :)
2012. márc. 4. 21:20