Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek másodfokú egyenletes...

Matek másodfokú egyenletes feldatok. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy matek feladat sort, amiből majd jövőhéten dolgozatot is fogunk írni. Mivel hiányoztam egy hetet van olyan feladat, amit nem értek.

Ha valaki tudja, hogy kell megoldani legyen szíves segíteni, és részletes megoldással leírni.

Köszönöm.

Feladat sor:

[link]


2012. febr. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

4)itt a viete-formulákat kell használni.

x1*x2=c/a, és x1+x2=-b/a. ax^2+bx+c=0 az általános képlet.

Aztán csak behelyettesítesz és össze szorzod meg négyzetre emeled őket.

2012. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3) Itt is viete formulákkal kell megoldani. Először megoldod ezt az egyenletet a megoldóképlettel. Majd a két gyökből kiszámolod az új egyenlet gyökeit, ahogyan írja. És akkor meg van az új egyenlet két gyöke, és azzal a két formulábal amit elpőbb írtam kiszámolod, csak most fordítva.

pl "a" lesz 2, és ugye a gyököket is tudod, akkor lesz b-re és c-re egy egy egyenlet megoldod, és a három számot beírod az általános képletbe.

2012. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első feladat kicsit részletesebben itt:

[link]

2012. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És itt van a második feladat is:

[link]

2012. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És ez a harmadik:

[link]

2012. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megmutattam magamnak, hogy a negyediket is meg tudom oldani:

[link]

Ha valakinek van szebb megoldása, legyen szíves szólni!

2012. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!