Matek másodfokú egyenletes feldatok. Valaki tud segíteni?


Kaptunk egy matek feladat sort, amiből majd jövőhéten dolgozatot is fogunk írni. Mivel hiányoztam egy hetet van olyan feladat, amit nem értek.

Ha valaki tudja, hogy kell megoldani legyen szíves segíteni, és részletes megoldással leírni.

Köszönöm.

Feladat sor:

[link]


2012. febr. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

4)itt a viete-formulákat kell használni.

x1*x2=c/a, és x1+x2=-b/a. ax^2+bx+c=0 az általános képlet.

Aztán csak behelyettesítesz és össze szorzod meg négyzetre emeled őket.

2012. febr. 25. 13:19
 2/6 anonim ***** válasza:

3) Itt is viete formulákkal kell megoldani. Először megoldod ezt az egyenletet a megoldóképlettel. Majd a két gyökből kiszámolod az új egyenlet gyökeit, ahogyan írja. És akkor meg van az új egyenlet két gyöke, és azzal a két formulábal amit elpőbb írtam kiszámolod, csak most fordítva.

pl "a" lesz 2, és ugye a gyököket is tudod, akkor lesz b-re és c-re egy egy egyenlet megoldod, és a három számot beírod az általános képletbe.

2012. febr. 25. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első feladat kicsit részletesebben itt:

[link]

2012. febr. 25. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:

És itt van a második feladat is:

[link]

2012. febr. 25. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

És ez a harmadik:

[link]

2012. febr. 25. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Megmutattam magamnak, hogy a negyediket is meg tudom oldani:

[link]

Ha valakinek van szebb megoldása, legyen szíves szólni!

2012. febr. 25. 17:22