Másodfokú egyenletes szöveges? Hogy kell megoldani?

Egy tartály két csövön keresztül 6 óra alatt telik meg. Az egyik csövön át 5 órával hamarabb telik meg, mint a másikon keresztül. Mennyi idő alatt töltené meg külön-külön a két cső a tartályt?
2011. dec. 12. 19:13
 1/2 Silber ***** válasza:

Absztrakció szükséges.

2 betáp van, x és y feltelési idővel külön-külön.

Ha x-re vonatkoztatjuk, akkor a második csőnek x+5 h szükséges a feltöltéshez. Fordított arányossággal kell számolnod.

2011. dec. 12. 20:18
 2/2 anonim ***** válasza:

1/t1 + 1/t2 = 1/6

t2 = t1 - 5

így

1/t1 + 1/(t1 - 5) = 1/6


t1 re megoldod, kiválasztod a jó gyököt és kész a megoldás.

2011. dec. 12. 20:20