Egy tartály két csövön keresztül 6 óra alatt telik meg. Az egyik csövön át 5 órával hamarabb telik meg, mint a másikon keresztül. Mennyi idő alatt töltené meg külön-külön a két cső a tartályt?2011. dec. 12. 19:13
1/2 Silber válasza:
Absztrakció szükséges.
2 betáp van, x és y feltelési idővel külön-külön.
Ha x-re vonatkoztatjuk, akkor a második csőnek x+5 h szükséges a feltöltéshez. Fordított arányossággal kell számolnod.
2/2 anonim válasza:
1/t1 + 1/t2 = 1/6
t2 = t1 - 5
így
1/t1 + 1/(t1 - 5) = 1/6
t1 re megoldod, kiválasztod a jó gyököt és kész a megoldás.