(x+4)(x-4)+(x-4)(x+4)=64
---> ebből ugye ez lesz:
x^2-16+x^2-16=64 ezt hogyan kell megoldani?
Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 23. 16:41
1/1 BKRS válasza:
x^2-16+x^2-16=64
2x^2 -32 = 64
2x^2 = 96
x^2 = 48
x^2-48=0
(x-√48)(x+√48)=0
Vagyis x vagy √48 vagy -√48.