Egy rövid másodfokú függvény!? (10. osztály)


Ezek jók lettek? O.o

Köszi a segítséget!


f(x)=-1x^+2-3

-1.[1x^+2x-3]

-1.[(1x+1)^+2]

-1.(1x+1)^-2



f(x)=-x^+4x+2

-[x^+4x+2]

-[(x+2)^-2

-(x+2)^+2


2012. febr. 15. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lettek jók. Mindegyikben ugyanaz a hiba:

[link]

2012. febr. 15. 21:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemértem mit jelentenek a jelölések nálad.


Másodfokú függvények (polinomok), amiknek fokszáma maximum 2. Tehát nincs harmadik hatvány, negyedik...stb.


Rövid másodfokú függvény (legrövidebb): f(x) = a * x*x, ahol a egy valós szám és x egy ismeretlen valós változó.

Rövidebb: f(x) = a * x*x + b * x + c ahol a,b,c valós számok és x egy ismeretlen valós változó.

De akár ki is hagyhatod az első fokot, pl: f(x) = a * x*x + c, ahol a,c valós számok és x egy ismeretlen valós változó.

Esetleg 2 paraméterű másodfokú függvény:

f(x,y) = a * x*x + b * y*y, ahol a,b valós számok és x,y ismeretlen valós változók.

De írhatsz akár komplex függvényeket is:

f(x) = a * x*x + b * x*x + c, ahol a,b,c komplex számok és x ismeretlen komplex változó.

2012. febr. 15. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja! A kiírásodhoz: A ^ karakter a hatványozás jele, azért nem is jelenik meg magában, írni kell a hatvány kitevőjét is. x^2.
2012. febr. 15. 21:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2012. febr. 16. 16:16