Mi a megoldás abben a szöveges egyenletben?

Irén hétfőn elköltötte 500 ft-jének valahány százalékát, kedden 50 ft-vel többet. Ekkor pénzének annyi huszonötöde maradt meg, mint amennyi százalékot hétfőn elköltött.Pénze hány százalékát költötte el Hétfőn? egyenlettél lécci.! Köszi!
2012. febr. 8. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
500-500x-500x-50=(500/25)(1-x)
2012. febr. 8. 19:08
 2/2 anonim válasza:
500-5x-(5x+50)=20x
2012. febr. 8. 19:26