[link]
2012. febr. 5. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

hát vegyük három részben az egészet. Az 1-2, 3-4 és az 5-6.

Van egy olyan azonosság, hogy pl

a alapú logaritmus b szorozva b alapú logaritmus c -vel az

egyenlő b alapú logaritmus c -vel.

Vagyis az 1-2nél ugye 2es alapú log 3 szorozva 3alapú log 4 van. Az azonosság szerint az 2es alapú log4, ami egyenlő 2vel.

A 3-4nél is ugyan így 4es alapú log 6lesz.

5-6-nál is 6alapú log 8 lesz.

Akkor marad ugye ez a sorzat hogy:

2 * 4es alapú log 6 * 6os alapú log 8


Itt is a második és a harmadikra jöhet az azonosság:

Ez lesz: 4es alapó log 8

Az szorzat így néz ki: 2* 4es alapó log8

Ugye a 4es alapú log 8 az egyenlő 4^x=8

10es alapó log alá visszük az egyenletet

lesz: lg4^x=lg8

ebből ugye van egy azonosság, hogy a hatvány kijön a log elé: x*lg4=lg8

Ebből x=lg8/lg4, ezt pedig számológéppel kiszámolhatod: 1,5


Vissza írva a szorzatba lesz: 2*1,5 ami egynlő 3al.


3 lesz a megoldűs

2012. febr. 5. 14:01