Aki jó matekos légyszi oldja meg. Logaritmusos egyenlet: log3 log4 log5 x=0?

2011. dec. 5. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

3^0 = 1

log4 log5 x = 1


4^1 = 4

log5 x = 4


5^4 = 625

x = 625

2011. dec. 5. 11:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes az első válasz:

[link]

2011. dec. 5. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, így tényleg kicsit szebb, jobban látszik! :)


A lényeg, hogy a LOGARITMUS az mindig egy KITEVŐ, az alap kitevője!! Ha ezt megjegyzed, akkor a lényeget tudod.


Az első lépés, kívülről haladva:

log3 (valami) = 0


Mivel a logaritmus az alap kitevője, és 0-val egyenlő, ezért 3 (az alap) a nulladikon fogja megadni a logaritmuson belüli kifejezést.

(valami) = 3^0


vagyis:

log4 log5 x = 1


Stb. a többivel ugyanígy, befelé haladva. :)

(Első voltam.)

2011. dec. 5. 12:08
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.log4 log5=1


log5 X=4

X=5 a negyediken=625

Ez így jó? Kellene kikötés is?

2011. dec. 5. 12:16