Matek házi,2 egyenlet, hogy lehet megoldani? 5 (x-2) -2 (x-2) =3x-6 a másik: 3 (2x+1) +8=7-2 (4x+1)

2011. dec. 4. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

5(x-2)-2(x-2)=3x-6


5x-10-2x+4=3x-6 /összevonás


3x-6=3x-6 /+6


3x=3x /:3


x=x



3(2x+1)+8=7-2(4x+1)


6x+3+8=7-8x-2


6x+11=5-8x /+8x


14x+11=5 /-11


14x=-6 /:14


x=-6/14=-3/7

2011. dec. 4. 19:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. dec. 5. 13:07